DUK - AB Birštono sanatorija "Versmė"

DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

Birštono sanatorija „Versmė“ įsikūrusi B. Sruogos g. 9, Birštone.

Sanatorijos priegose veikia nemokama automobilių stovėjimo aikštelė.

Sanatorijoje veikia biblioteka, poilsio kambarys, vaikų erdvė, kavinaitė, suvenyrų krautuvėlė. Paslaugų zonoje veikia rankų darbo mezginių, skanėstų krautuvėlė, kirpykla, manikiūro – pedikiūro kabinetas, treniruoklių salė. Taip pat vyksta renginiai Birštono mieste, informaciją apie vykstančius renginius galite rasti https://www.visitbirstonas.lt/

Siūlome rinktis iš šių sveikatinimo programų – „Versmė I“,  „Versmė II“, „Versmė III“,  „Sveikatinimasis savaitgalis“,  „Sveikatos šaltinis“. Pilną programų sudėtį ir galimybę rezervuoti/dovanoti rasite https://booking.versme.com/packets

Sanatorijoje teikiamas reabilitacinis gydymas nervų, atramos ir judamojo aparato pažeidimo, endokrinologinių bei kvėpavimo ligų pacientams.

Nedarbingumo pažymą išrašo šeimos gydytojas arba siunčianti reabilitacijai įstaiga (ligoninė). Esant sanatorijoje nedarbimgumo pažymą tęsia sanatorijos gydytojas.

Taip, įsigyti papildomai galima tiek gydomąsias procedūras, tiek grožio puoselėjimo procedūras SPA erdvėje „Grožio sodas“. Sanatorijos svečiams taikomos nuolaidos procedūroms, teirautis gydyklos registratūroje. Gydomųjų procedūrų sąrašą galite rasti https://versme.com/proceduros/, grožio puoselėjimo procedūrų sąrašą rasite https://versme.com/grozio-sodo-proceduros/

Įsigijus sveikatinimo programą Jums priklausys gydytojo konsultacija, kurios metu įvertinus Jūsų sveikatos būklę ir pagal pasirinktos programos procedūrų sudėtį bei kiekį Jums bus paskirtos gydomosios procedūros. Taip pat pasirinkus vieną iš sveikatinimo programų Jums priklausys 3 kartų per dieną maitinimas, mineralinis vanduo biuvetėje ir įdomi kultūrinė programa.

Dovanų kuponą galite įsigyti sumai, gydomosios procedūroms, SPA paslaugoms arba sveikatinimo programoms https://booking.versme.com/vouchers/amount

Atvykimo laikas reabilitaciniams pacientams – 9:00 val. – 12:00 val., komerciniams svečiams – nuo 12:00 val. Atvykus ankščiau gali tekti laukti eilėje, kol baigsis reabilitacijos pacientų registracija. Atvykstamtiems su sveikatinimo programa „Sveikatinimasis savaitgalis“ atvykimo dieną pietūs nepriklauso.

Sanatorijos svečiai turi išvykti iki 12:00 val. Atvykusiems su sveikatinimo programa „Sveikatinimasis savaitgalis“ išvykimo dieną priklauso pietūs.  Esant poreikiui ir suderinus su registratūra, gali būti taikomas vėlyvo išvykimo principas – tuomet svečiai turi išvykti iki 14:00 val.

Rezervacijos atvykimui priimamos tel. nr. +370 319 65673, +370 652 14652 arba el.paštu pardavimai@versme.com

Norint sužinoti informaciją apie atliekamas gydomąsias ir grožio puoselėjimo procedūras arba rezervuoti l vizitą – kreipkitės į gydyklų registratūrą tel. nr. +370 319 65683, +370 685 12630 arba el. paštu – gydyklos@versme.com

Atvykstant į sanatoriją rekomenduojame turėti patogią aprangą, patogią avalynę, asmeninės higienos reikmenis, medikamentai (jeigu yra vartojami). Taip pat reikia turėti šiuos dokumentus :

 • išduotos elektroninės teritorinės ligonių kasos pažymos Nr. 2011T;
 • išrašas iš medicininių dokumentų (forma 027/a);
 • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.

Birštono centras ir artimiausia parduotuvė visiškai šalia, vos keletas minučių pėsčiomis.

Baseino ir pirčių kompleksas įsikūręs B gydykloje II a. Darbo laikas sanatorijoje negyvenantiems svečiams I – NEDIRBA, II – V – 16:00 val. – 21:00 val., VI – 14:00 val. – 21:00 val., VII – 9:00 val. – 18:00 val.

Apsilankymų kainas rasite rasti https://versme.com/baseino-ir-pirciu-kompleksas/

Dėl vietos registracijos ir kitos informacijos skambinti tel. nr. +370 319 65673 arba +370 652 14652. Atvykstant į sanatoriją pacientas privalo turėti asmens tapatybę, patvirtinatį dokumentą, TLK pažymą 2011T,  gydytojo išrašą- formą iš medicininių duomenų 027/A.

Sanatorijoje veikia dvi gydyklos, A ir B korpusuose – tad patogumas garantuotas visuose korpusuose gyvenantiems svečiams. Vyksta visos gydomosios procedūros – pilną jų sąrašą galite rasti https://versme.com/proceduros/

Kiekvieną mėnesį ruošiama įtraukianti kultūrinė programa, kurią sudaro koncertai, edukacijos, meno/šokio terapijos, mankštos, kino vakarai, paskaitos aktualiomis temomis. Dažnai programą papildo išskirtiniai renginiai – naujausių žurnalų ir knygų pristatymai. Pilną renginių sąrašą galite rasti https://versme.com/renginiai/

Šiuo metu darbuotojams būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, o pacientams tik rekomenduojama.

Sanatorijoje nustačius greituoju antigeno testu Covid-19 ligą, pacientas yra pervežamas pagal gyvenamą vietą saviizoliacijai arba į regioninės ligoninės stacionarą.

Atvykstant į sanatoriją rekomenduojame turėti patogią aprangą, patogią avalynę, asmeninės higienos reikmenis, medikamentai (jeigu yra vartojami). Taip pat reikia turėti šiuos dokumentus :

 • išduotos elektroninės teritorinės ligonių kasos pažymos Nr. 2011T;
 • išrašas iš medicininių dokumentų (forma 027/a);
 • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.

Taip, atvykus su vaikais kviečiame pasinaudoti B gydyklos IV a. esančiu nemokamu vaikų kambariu. Už vaikų priežiūrą vaikų kambaryje atsako tėvai.

Sanatorijos B gydyklos II a. veikia naujai atidaryta SPA erdvė „Grožio sodas“, kurioje rasite SPA procedūras, ritualus, dienos SPA programas bei jaukią kavinaitė.

SPA erdvės „Grožio sodas“ paslaugomis gali pasinaudoti visi – laukiami vietiniai svečiai, kurie gali pasinaudoti suteikiama nuolaida Birštono gyventojams,  taip pat svečiai atvykstantys iš kitų miestų, sanatorijų ar apylinkių.

Taip, kviečiame atvykti į individualias procedūras arba pasinaudoti dienos SPA programų pasiūlymais, kurios galite rasti https://versme.com/grozio-sodas/

Taip, sanatorijos svečiams siūlome pasinaudoti nuolaidų sistema:

 • 10% nuolaida SPA paslaugų ir procedūrų įsigijimui „Grožio sode“;
 • 20% nuolaida gydomosioms procedūroms;
 • 10% nuolaida senjorams ir neįgaliesiems įsigyjant sveikatinimo programas, išskyrus programą „ Sveikatinimo savaitgalis“.

Kavinaitė įsikūrusi pačiame „Grožio sode“ – B gydyklos II a. Kavinaitė dirba visomis savaitės dienomis darbo laiku: I- VI 9:00 val. – 20:00 val., VII – 9:00 val. – 18:00 val. -laukiame visų mėgstančių kokybišką kavą ir gardžius desertus.

Gardžią kavą galime paruošti su augaliniu pienu ir pasiūlyti desertų be gliuteno.

„Grožio sodas“ dirba visomis dienimos, taip pat ir savaitgaliais, darbo laiku: I-V 11:00 val. – 20:00 val., VI – 9:00 val. – 20:00 val., VII 9:00 val. – 18:00 val.

Taip, esame sukūrę procedūras ir ritualus mažiesiems svečiams ir paaugliams, jų sąrašą galite rasti https://versme.com/grozio-sodo-proceduros/

Dirbame su profesionalia, patikrinta ir sertifikuota SPA kosmetika. Remiamės tvarumo filosofija, kuria tikime ir gyvename patys. Mūsų SPA kosmetikos partneriai – australų prekinis ženklas „OWAY“, kosmetikos liniją papildo LCBIO ir Clinicare, GMT ir Norden prekiniai ženklai.

Savarankiškus vaikus galite palikti vaikų kambaryje prieš tai susipažinę su elgesio ir tvarkos taisyklėmis. Taip pat šalia esančioje Kavinaitėje galite užsakyti desertą, kuriuo mėgausis kol Jūs būsite procedūrose.

 1. Priemokos yra įprasta praktika: daugelis Lietuvos sanatorijų taiko tam tikras priemokas už papildomas paslaugas, kurios nėra įtrauktos į bazinį Valstybinės ligonių kasos (VLK) finansuojamą paketą. Tai apima geresnio lygio apgyvendinimą, papildomas gydymo ir reabilitacijos procedūras, pagerintą maitinimą, o priemokos dydį, atsižvelgiant į suteikiamas papildomas paslaugas, nustato įstaigos vadovas;
 2. Priemokos sanatorijoje „Versmė“ yra nedidelės: Birštono sanatorijoje „Versmė“ priemokos yra vienos mažiausių, lyginant su kitomis sanatorijomis Lietuvoje ir taikomos tik didelio užimtumo metu;
 3. Prioritetai sunkiai sergantiems pacientams: palaikomoji reabilitacija nėra prioritetinė, priimamų pacientų skaičius yra ribotas. Pirmenybė gauti medicininę reabilitaciją be jokios priemokos suteikiama sunkiai sergantiems pacientams, kai medicininė reabilitacija turi būti suteikiama iš karto po operacijos, endoprotezavimo ar ištikusio insulto, kad gydymas ir atsistatymas po traumų ar ligų būtų kuo efektyvesnis. Palaikomoji reabilitacija skiriama asmenims palaikyti esamą sveikatos stovį ir nebūtinai turi būti atliekama iš karto gavus siuntimą, nes siuntimo galiojimas yra ilgas. Mums suprantamas daugelio pacientų noras gauti šią reabilitaciją būtent vasarą, tačiau sanatorijoje vietų yra tiek kiek yra. Dėl šios priežasties palaikomąjai reabilitacijai rudenį, kai sumažėja eilės priimame be jokios priemokos, o asmenis, kurie sutinka mokėti priemoką, stengiamės priimti ankščiau ir geresnėmis sąlygomis.
 4. Natūralūs gamtiniai ištekliai: priemokos taip pat apima ir papildomai suteikiamas procedūras su natūraliais gamtiniais ištekliais (mineralinio vandens terapijos, įvairių rūšių purvo aplikacijos, haloterapija, baseinas), kurios nėra įtrauktos į privalomai suteikiamų ir VLK apmokamų procedūrų sąrašą (patvirtintas SAM įsakymu). Tokiu būdu sanatorija siekia maksimalios naudos ir efektyvumo, gydant savo pacientus.